Kategória: Testünk egészségéért

Agyő, tavaszi fáradtság!

Lassan itt a tavasz: szikrázó napsütés, lágy melengető szellő, madárcsicsergés, virágba boruló terek, és utcák.
A legszívesebben minden percet a szabadban töltenénk – már, ha lenne erőnk hozzá. De még a kötelezően elvégzendő feladatainkhoz is alig van. Fáradtan, kimerülten kóválygunk, és már kora reggel kilúgozva indulunk neki a napnak. Sürgősen tennünk kell valamit az állandósulni kezdő tavaszi fáradtság ellen, még azelőtt, mielőtt valamilyen komolyabb probléma alakulna ki, és nehezítené meg mindennapjainkat. Tartsanak hát velem, hogy lépésről-lépésre haladva, minél hamarabb túljuthassanak ezen az átmeneti időszakon!


Szervezetünk felborult egyensúlyának helyreállítása többrétű feladat.

Ezért biztosítani kell:

• a megfelelő idejű pihentető alvást, Az alvás időtartama igaz, hogy kortól és alkattól is függ, de általánosságban elmondható, hogy legalább napi 8 órát biztosítani kell szervezetünknek ahhoz, hogy regenerálódhasson. Aki folyamatosan keveset alszik, vagy rendszeresen elalvási vagy átalvási problémákkal küzd, rövid idő alatt kimerül. Próbáljon meg kialakítani egy viszonylag állandó életritmust: azaz még hétvégén is azonos időben térjen nyugovóra, és ébredjen fel. Zárjon ki a hálószobából mindenzavaró tényezőt: legyen megfelelő a hőmérséklet, ne szűrődjön be zaj vagy fény!

• a stresszmentes életvitelt,
Aki folyton idegeskedik, kapkod, szorong, aggodalmaskodik, nemcsak környezete életét keseríti meg, hanem önmagát is mérgezi. Az állandó feszültség károsítja a keringési rendszert, tépázza az idegeket, gyengíti az immunrendszer működését. Tegyen a túlhajszoltság ellen – jól megfontolt időbeosztással elkerülhető, hogy szétforgácsolódjanak energiáink! Bátran kérjünk ehhez segítséget szeretteinktől – így több időnk marad egymásra is.

• a rendszeres kikapcsolódást,
Szálljunk ki az őrjítő mókuskerékből, és foglalkozzunk önmagunkkal is! Egy illatos lazító fürdő, egy kényeztető masszázs, egy kellemes beszélgetés a cukrászdában, vagy egy délutáni szunyókálás – mindegy. Tegyük azt, ami jólesik! Próbáljuk ki a jógát, és a meditációt – mindkettő segíthet bennünket abban, hogy kordában tudjuk tartani izmainkat, légzésünket, gondolatainkat!

• a megfelelő vitamin-, ásványi anyag és tápanyag-bevitelt,
Tél végére szervezetünk raktárai kimerülnek, ezért létfontosságú ezek mihamarabbi feltöltése, lehetőleg természetes forrásból. Zöldségek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonafélék, tejtermékek, húsok – minél változatosabb összetételben, és minél többféleképpen elkészítve.

• a megfelelő mennyiségű mozgást,
Természetesen a friss levegőn, a napsütésben. Mozogjunk minél többet! Legyen számunkra természetes a mindennapos mozgás: kocogás, kerékpározás, séta. Ez karban tartja a vérkeringést, fokozza az izmok teljesítőképességét, erősíti az immunrendszert.

• a megfelelő folyadékbevitelt,
Ennek érdekében fogyasszunk kellő mennyiségű folyadékot – ehhez szénsavmentes ásványvizek, natúr gyümölcs és zöldséglevek (hozzáadott cukor nélküliek), hideg-meleg levesek, turmix italok állnak rendelkezésünkre.

• a kellő mennyiségű fényt. A minimálisan 2500 lux fényerő két óra hosszan át tartó dózisban elengedhetetlen a jó kedélyállapot fenntartásához. Menjen ki minden nap a zárt, levegőtlen szobából, lehetőleg a legfényesebb déli órákban! Használhat közvetlen ilyen célra kifejlesztett speciális lámpát is, ami 1500-10000 lux fényerővel rendelkezik. Évente 3-4 alkalommal 2-3 hetes fénykúrát kell tartania ahhoz, hogy a legoptimálisabban befolyásolhassa közérzetét, és sikeresen leküzdhesse a fáradtságot.

Szerző: Faar Ida
Megjelent partneroldalunk a Netbarátnő hozzájárulásával.
(A cikket beküldte: netbarátnő)



Fogak és szervrendszerek
A fogak kapcsolatban állnak szervekkel, szervrendszerekkel. Ha egy fog megbetegszik, akkor az a hozzátartozó belső szerv állapotának meggyengüléséről ad információt.A fogászati gócok betegségeket indukálhatnak, lelki megközelítésben az életerővel, erővel, agresszióval állnak összefüggésben. »

45 év után, csak úgy nem dohányzom!
A mai napig nem hiszem el a csodát, ami velem történt. Teljesen megváltoztam. Új én lettem. 45 év után, csak úgy nem dohányzom! Pedig nem is akartam abbahagyni a bagózást! Szeretek cigarettázni. Ha bánatom volt, rágyújtottam, örömömben azonnal a cigaretta után... »




Minden jog fenntartva © 2024, www.egeszsegtipp.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) egeszsegtipp.hu | WebMinute Kft.